Implanty zębowe | Dentysta Gdynia 4U
  • rejestracja4udentalclinic@gmail.com
  • Pon - Pt 9.00 - 18.00.

Kameralny Gabinet

w Gdyni

Wykwalifikowany

Personel

Satysfakcja

Gwarantowana
Telefon: +48 508 200 338

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Implanty Gdynia

To specjalizacja, która obecnie rozwija się w bardzo szybkim tempie, ale swoje początki zawdzięcza pionierskim pracom profesora Branemarka w latach 60-tych ubiegłego wieku. Prace profesora to krok milowy w stomatologii, który pozwolił zastąpić braki w uzębieniu nowymi, na stałe osadzonymi zębami.

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w związku z utratą naturalnych zębów pragną odzyskać w bezkompromisowy sposób dawny komfort i pewność siebie. To przede wszystkim alternatywa dla tradycyjnych mostów i protez. Znacznie wygodniejsze, pozwalające bez przeszkód cieszyć się pięknym, naturalnym uśmiechem. Pewnym utrudnieniem może być jedynie niewystarczająca ilość kości własnej dla wprowadzenia wszczepu. Jednak dodatkowe zabiegi z zakresu rekonstrukcji kości z zastosowaniem biomateriałów w znacznej większości przypadków umożliwiają ominięcie tego ograniczenia.

Cechy i zalety implantów dentystycznych:

  • Eliminują niewygodę związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
  • Stymulują tkankę kostną i dziąsła, co zapewnia atrakcyjny i estetyczny efekt przez długi czas.
  • Pomagają zachować atrakcyjny i estetyczny kształt twarzy.
  • Zapewniają naturalną, stabilna podstawę dla sztucznych zębów.
  • Eliminują konieczność szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów w celu osadzenia na nich tradycyjnych uzupełnień w postaci mostów protetycznych.

Stosowane w naszym gabinecie implanty Neodent z grupy Straumann zostały wybrane po latach doświadczeń z innymi wszczepami. Pozwalają one odtworzyć naturalnie wyglądające zęby przy zachowaniu fizjologicznego przyczepu, tak jak w naturalnym zębie, jak i w tkankach otaczających.

Implant składa się z dwóch części: wewnętrznej w rodzaju korzenia zęba – wykonanej z tytanu lub z cerkonu, umieszczanej w trakcie zabiegu chirurgicznego poniżej poziomu blaszki kości zbitej oraz zewnętrznej, którą stanowią łącznik, a na nim osadza się koronę protetyczną odtwarzającą ząb. Obie części zespalane są ze sobą za pomocą tytanowej śrubki, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie gdyż zasadniczo łącznik wchodzi na wcisk do wnętrza implantu. Jest to tzw. połączenie na stożek Morsa (Cone Morse) o zbieżności ścian 11%. Warto wiedzieć, że jest to pewne i bardzo stabilne połączenie, eliminujące przeciek bakteryjny, dodatkowo stabilizowane własna kością pacjenta, która przyczepia się zarówno do powierzchni implantu jak i łącznika (połączenie znajduje się poniżej poziomu blaszki zbitej kości – jest zagłębione w kość, a więc jałowe). Na identyczne ale znacznie większe stożki mocowane są silniki w samolotach Boeinga – jest ich tylko sześć, a przecież to wszystko działa!

Implanty służyć mogą również jako filary do wykonania mostu protetycznego (na dwóch implantach trzy zęby) lub jako element stabilizujący protezę przy bezzębiu. Implanty są najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełniania braków zębowych w jamie ustnej.

Wszczepy tytanowe mogą być wykonane praktycznie u każdego dorosłego człowieka bez względu na wiek. Oczywiście przeciwwskazaniem mogą być cięższe postaci chorób układu kostnego, odpornościowego, choroby autoimmunologiczne i niektóre choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem czasowym, do momentu pozbycia się nałogu, jest palenie papierosów. Palacze mają 5 krotnie niższe szanse na prawidłowe wgojenia się implantów. Sam zabieg umieszczenia implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po okresie potrzebnym na integrację implantu z kością (zazwyczaj 3-6 miesięcy) można wykonać ostateczną rekonstrukcję protetyczną. Aczkolwiek stosowane przez nas implanty preferują, tam gdzie jest to możliwe, natychmiastową stymulację kości poprzez zamocowanie korony tymczasowej. Natychmiastowe obciążenie implantu przyspiesza jego integrację oraz pozytywnie wpływa na kość w miejscu zaimplantowanym. Stosowany przez nas system implantów Neodent z grupy Straumann jest systemem sprawdzonym, dobrze udokumentowanym w światowym piśmiennictwie. Świadczy o tym fakt, że na świecie wszczepiono już ponad 18 mln implantów Neodent. Ostatnio, powłoka implantu została wyposażona w warstwę Aqua, która niewyobrażalnie dobrze chłonie krew, a poprzez zmianę polaryzacji dodatkowo, bardzo szybko przyczepiają się do implantu włókna kolagenowe przyspieszając gojenie. System implantów Neodent praktycznie oferuje pacjentowi zęby w jeden dzień.

Poznaj naszych specjalistów

Jak możemy Ci pomóc?